Rouškování: Salon Rose táhne za jeden provaz (nebo nit?)

Rouškování: Salon Rose táhne za jeden provaz (nebo nit?)

Salon Rose je oázou klidu, pohody a dobré nálady. Najdou mě tu moji klienti. Tedy ne teď. V době, kdy „tam venku” řádí koronavirus, bylo nutné brány salonu uzavřít. Pro mě i mé kolegyně to znamenalo nejen zrušení schůzek s klienty, kteří nám všem moc chybí, ale i karanténu, která rozdělila náš tým. Ovšem jen pomyslně. Dál totiž táhneme za jeden provaz. Nebo snad nit?

Ano, bude to nit. Té totiž denně spotřebováváme snad kilometry. Společnými silami jsme se na dálku pustili do šití látkových roušek, kterých je v ČR po dobu koronavirové pandemie nedostatek.

Jak Salon Rose pracuje na dálku?

Ano, máme home-office. Ale nemůžeme se věnovat klientům, takže naše práce z domova vypadá spíše, jako bychom byli krejčovským salónem.

Rouškování Salonu Rose v plném proudu - takhle to vypadá konkrétně u majitelů Růžičkových, když se šijí roušky pro potřebné.
Rouškování Salonu Rose v plném proudu – takhle to vypadá konkrétně u majitelů Růžičkových, když se šijí roušky pro potřebné.

Pedikérka Růženka roušky stříhá, druhá pedikérka Ivanka žehlí proužky na zavazování. Kosmetičky Drahuška s Luckou se chopily ostrých nůžek a připravují materiál k šití. Obsluha solária Lenka denně stříhá látky se svými dcerami. Obě manikérky Jíťa s Petrou zasedly k šicím strojům. Desítky roušek denně spíchne na stroji také sama majitelka Salonu Rose Ivana Růžičková. Stejně tak moje maličkost.

Svůj um s nůžkami v ruce předvádí i kadeřnice Janča. A spolumajitel salonu Martin Růžička? To je naše spojka, která mezi námi všemi převáží materiál a rozváží autem roušky tam, kde je potřeba.

Kam už naše roušky putovaly

Kdybych měla vyjmenovat, kde zhruba 1000 roušek pocházejících od týmu Salonu Rose nosí, určitě bych na někoho zapomněla. A to nechci. Za nejdůležitější považujeme zásobování jednotlivých seniorů z Děčína, kteří projevili zájem a buď si pro ně přišli nebo jsme je zkrátka potkali bez roušky na ulici.

Roušky jsme dovezli nebo donesli také Sboru dobrovolných hasičů SDH Děčín – Křešice, zdravotnickému personálu na ARO v děčínské nemocnici, gynekologickému i novorozeneckému oddělení děčínské nemocnice, ale i zdejším vrátným, kteří denně přicházejí do styku se spoustou lidí. Desítky roušek jsme rozdali mezi dětské obvodní lékařky v Děčíně.

Naše roušky nosí také prodavači a prodavačky drobných pekařství, drogerií, samoobsluh, ale i ve velkém Tescu v Děčíně. Věříme, že roušky ochrání i seniory a personál v domovech důchodců v Bynově, na Kamenické ulici a v Boleticích.

Roušky jsme zdarma věnovali i svým sousedům v panelácích, blízkým a známým, kteří neměli tu možnost si roušku koupit a ani ušít.

Velký dík těm, kteří nám pomohli

Když už došel materiál k šití nám i galanteriím, pomohli jste vy! A za to vám nepřestáváme být vděčni. My jsme nechtěli nikdy nic za roušky, vy jste nic nechtěli za materiál. Stačil nám úsměv, pocit sounáležitosti a pochopení.

DĚKUJEME:

  • Členům našich rodin, kteří byť jen tolerovali naše každodenní zapálení pro šití, nebo se rovnou zapojili do práce.
  • Každičké dobré duši ze Salonu Rose, která se zapojila nebo i duševně podpořila.
  • Těm, kteří sáhli do svých domácích zásob a věnovali nám pruženky, provázky, látky, nitě, tkalouny atd.
  • Větším sponzorům, kteří s šicím materiálem pracují a podělili se o něj zcela zdarma – pomohl například e-shop s americkými látkami La Marci, Roman Slánský a Marcela Svádová .

A víte co? My v salonu už si navzájem v karanténě moc chybíme. A vy, milí klienti, nám chybíte stejně tak!

Bezpečnost především! Lenka Pavlíková, když musí vyrazit na nákup sobě, svému tatínkovi i tchyni.
Bezpečnost především! Lenka Pavlíková, když musí vyrazit na nákup sobě, svému tatínkovi i tchyni.